Jak obniżyć ciśnienie?

      Możliwość komentowania Jak obniżyć ciśnienie? została wyłączona

Chcąc skutecznie walczyć z nadciśnieniem tętniczym niezbędne okazuje się wprowadzenie kilku konkretnych zmian w dotychczasowym stylu życia – zwiększa to znacznie prawdopodobieństwo zastopowania dalszego rozwoju choroby szczególnie u osób o skłonnościach genetycznych. W grę wchodzi tutaj doprowadzenie masy ciała do stanu optymalnego (lub przynajmniej zbliżonego), wprowadzenie właściwego planu żywienia (ograniczenie soli oraz napojów alkoholowych, tłuszczów), rezygnacja z wyrobów tytoniowych oraz skupienie się na aktywności fizycznej.

Według przeprowadzonych badań wszystkie z powyżej wymienionych interwencji niefarmakologicznych zmniejszają zapadalność na nadciśnienie tętnicze w pięcioletnim okresie nawet o 50%.

Oprócz tego pod uwagę brane są oczywiście interwencje farmakologiczne, czyli zastosowanie odpowiedniego leczenia. O ile oferowane przez współczesną medycynę leki w dużym stopniu ograniczają nadciśnienie tętnicze to warto pomyśleć również o dodatkowej suplementacji dzięki czemu osiągane efekty są naprawdę korzystne. Świetnym uzupełnieniem codziennej diety mającej na celu redukcję ciśnienia krwi jest przyjmowanie regularnie błonnika witalnego. Produkty zawierającego jego dużą ilość – takie jak między innymi Fivren – wiążą skutecznie jony sodu przez co wpływają na obniżenie ciśnienia tętniczego w naczyniach krwionośnych. Zauważalne efekty u większość stosujących przekraczają nawet najpozytywniejsze prognozy.

Chcąc skutecznie walczyć z nadciśnieniem należy jednak pamiętać, że sama farmakologia to jednak nie wszystko. Chory musi stosować się do często restrykcyjnych wytycznych odnośnie żywienia, ruchu oraz stylu życia jeżeli naprawdę chce żyć zdrowo i bez obawy o możliwość wystąpienia powikłań.