Czym grozi wysokie ciśnienie ?

      Możliwość komentowania Czym grozi wysokie ciśnienie ? została wyłączona

Utrzymujące się w długim okresie i nieleczone nadciśnienie tętnicze to jeden z największych i najważniejszych czynników ryzyka schorzeń sercowych i naczyniowych. Co gorsze problem nadciśnienia może występować bardzo długo, a chory nie ma o tym pojęcia – w początkowych fazach przebiega bowiem bezobjawowa.

Kiedy pierwsze objawy zaczynają się pojawiać to okazują się mało charakterystyczne – mowa tutaj o tak powszechnych niedogodnościach jak bóle głowy, bezsenność, przemęczenie, uczucie delikatnego kołatania serca, zaczerwienienie okolic klatki piersiowej, szyi, twarzy oraz nadpobudliwość. Oprócz tego w przypadku zbyt wysokiego ciśnienia wtórnego występowały będą objawy podstawowej choroby.

Do kolejnych zagrożeń zaliczają się wszelkiego rodzaju powikłania między innymi w pracy nerek (niewydolność), mięśnia sercowego (zawał) oraz układu nerwowego (zespół otępienny, udar mózgu). Zbyt wysokie ciśnienie w skrajnych przypadkach może negatywnie odbić się również na naszym zmyśle wzroku i prowadzić do trwałej ślepoty.

Jak widać lista zagrożeń ze strony zbyt wysokiego ciśnienia jest naprawdę rozbudowana. W przypadku wykrycia problemu należy podjąć odpowiednie kroki, które pozwolą złagodzić i ostatecznie zniwelować objawy nadciśnienia tętniczego. Na rynku dostępnych jest wiele specyfików i leków redukujących poziom ciśnienia tętniczego i przywracających prawidłowy rytm pracy serca. Do tych naturalnych i najbezpieczniejszych zalicza się przede wszystkim błonnik witalny wspomagający również pracę pozostałych narządów (świetnym przykładem jest tutaj między innymi Fivren polecany przez lekarzy i specjalistów).